22 | Bunjaku Gentian | FC Stade-Lausanne-Ouchy |
20 | Samba Tresor | AC Bellinzona |
15 | Dugourd Dylan | FC Stade Nyonnais SA |
13 | Alvarez Adrian | FC Bavois |
| Maier Nico | FC Wil 1900 |
| Maurin Evans Fabrice | Yverdon Sport FC |
12 | Said Carte A. | FC Locarno |
| Wiskemann Marin | FC Baden 1897 |
10 | Haile Selassie Kedus | FC Wil 1900 |
| Konopek Miroslav | FC Bosporus |
| Siegrist Nico | SC Cham |
9 | Begzadic Mehmed | FC Bavois |
| Campos Oliveira Angelo | Neuchâtel Xamax |
| Gele Jordan Youri | FC Wil 1900 |
| Riedmann Lukas | SC Kriens |
8 | Karanovic Goran | FC Wohlen |
| Lüthi Loris | FC Breitenrain |
| Pasche Elias | FC Stade Nyonnais SA |
| Rossini Patrick | FC Collina d'Oro |
7 | Causi Elvedin | Zug 94 |
| Dangubic Marko | FC Breitenrain |
| Golliard Théo | FC Vaduz |
| Toure Fode Yannick | FC Aarau |
6 | Ciftci Enes | FC Breitenrain |
| Correia Ferreira Oscar | Etoile Carouge FC |
| Eberle Nicolas | FC Gossau |
| Garcia Nathan | FC Stade-Lausanne-Ouchy |
| Koide Henri | FC Aarau |
| Nivokazi Rilind | FC Lugano |
| Sejdija Ajet | FC Uzwil |
| Stevanovic Mihailo | FC St. Gallen 1879 |
5 | Berdayes Théo | FC Sion |
| Centinaro Tommaso | AC Bellinzona |
| Escorza Tiago-Marti | FC Stade Nyonnais SA |
| Eyamba Junior | BSC Young Boys |
| Muzangu Jan | BSC Old Boys |
| Pavlovic Petar | SC Brühl SG |
| Rodriguez Araya Roberto | FC Zürich |
| Sema Markeljan | FC Töss |
| Souza Espana Cristian | FC Sion |
| Talovic Meris | FC Bosna Yverdon |
4 | Appiah Aaron | FC Wil 1900 |
| Briner Eric | FC Breitenrain |
| Chipperfield Liam | FC Sion |
| De Donno Gabriele | FC Rapperswil-Jona |
| Geiger Simon | FC Wil 1900 |
| Gomes da Silva Antero Neto | FC Breitenrain |
| Hurter Marco | FC Breitenrain |
| Kiendrebeogo Seydou | FC Black Stars |
| Konan Christian | FC Rapperswil-Jona |
| Miani Cristian | FC Langenthal |
| Pereira Patrick | SC YF Juventus |
| Peyretti Norman | FC Locarno |
3 | Ajeti Floran | FC Münsingen |
| Asani Artan | FC Monthey |
| Aymon Yohan | FC Sion |
| Bahtiyari Metin | FC St. Gallen 1879 |
| Baron Anthony | Servette FC |
| Basic Marko | FC Lugano |
| Ciarrocchi Alessandro | FC Rapperswil-Jona |
| Ghomrani Karim | FC Ajoie-Monterri |
| Halabaku Kevin | FC Schaffhausen |
| Hofer Jens | FC Solothurn |
| Iseni Blerim | FC Bavois |
| Kilezi Astor | FC Solothurn |
| Kllokoqi Egzon | FC Linth 04 |
| Loosli Jan | FC Wettswil-Bonstetten |
| Maccoppi Andrea | FC Lugano |
| Manis Mehmet | FC Rapperswil-Jona |
| Misic Marko | FC Bavois |
| Morelli Fabio | FC Bavois |
| Pauli Yannick | SC Cham |
| Qela Dilan | FC Solothurn |
| Rochat Théo | FC Bavois |
| Rodrigues Teixeira Mauro Daniel | Yverdon Sport FC |
| Rüedi Marco | SC Kriens |
| Rüegsegger Andri | FC Breitenrain |
| Tia Chef Eric | FC Rapperswil-Jona |
| Vieira Matheus Henrique | Etoile Carouge FC |
2 | Aguilar Martinez José | Vevey-Sports |
| Alic Safet | FC Biel-Bienne 1896 |
| Bajrami Labinot | FC Zürich |
| Caslei Bruno | Etoile Carouge FC |
| Chatton Loïc | FC Breitenrain |
| Daniel Josiah | USV Eschen/Mauren |
| Delley Marco | FC Collex-Bossy |
| Delli Carri Samuel | FC Paradiso |
| Di Benedetto Nicolo | FC Locarno |
| Dia Mbaye Babacar | FC La Tour/Le Pâquier |
| Edwige Alexandre | FC Black Stars |
| Festic Kemil | SC YF Juventus |
| Follonier Daniel | SC Cham |
| Hischier Moritz | FC Breitenrain |
| Hodza Selmin | FC Zürich |
| Hunziker Andrin | FC Basel 1893 |
| Jaiteh Momodou Lamin | FC Luzern |
| Janko Lenny | FC Zürich |
| Jankowski Yves | SV Muttenz |
| Jungo Yannic | FC Münsingen |
| Kamberi Lindrit | FC Zürich |
| Kilinc David | FC Echallens Région |
| Laisa Thimo | SC Cham |
| Martinho Teixeira Daniel Pedro | FC Bulle |
| Melazzi Leonardo Sebastian | FC Locarno |
| Moulin Pierrick | FC Sion |
| Mourelle Mouro Christian | FC Besa Biel/Bienne |
| Mushkolaj Luftetar | BSC Old Boys |
| Pavlovic Daniel | FC Chiasso |
| Pereira Fabiano | FC Breitenrain |
| Reichmuth Nils | FC Zürich |
| Rohrbach Simon | SC YF Juventus |
| Rossier Evan | FC Lausanne-Sport |
| Saliji Rijad | FC Rapperswil-Jona |
| Sevinc Kaan | SV Muttenz |
| Shala Lirim | FC Gossau |
| Suter Nicola Gabriel | SV Muttenz |
| Tushi Tician | FC Baden 1897 |
| Vumbi Bundu Belly | FC Stade Nyonnais SA |
| Wicht Célien | SC Kriens |
| Wörnhard Jan | SC Brühl SG |
| Zuffi Nicola | SC Veltheim |
1 | Adamczyk Robin | SV Muttenz |
| Alshikh Mohamad | FC Paradiso |
| Aversa Leandro | SC Kriens |
| Babovic Dino | FC Black Stars |
| Baddy Dega Sinclair | Servette FC |
| Beka Ismajl | FC Luzern |
| Bitz Joaquim | FC Sion |
| Da Costa Frederico Antonio | FC Monthey |
| Dangubic Miljan | FC Epalinges |
| De Freitas Anthony | FC Biel-Bienne 1896 |
| Delley Ludovic | FC Bulle |
| Diallo Mamadou Mussa | Etoile Carouge FC |
| Domoraud Operi Sofian Joseph | SC Brühl SG |
| Dreier Maximilian | FC Breitenrain |
| Durrer Adrian | FC Winterthur |
| Dzeljadini Elbasan | FC Bavois |
| Farinha E Silva Ricardo | FC Black Stars |
| Fazlic Elmedin | FC Luzern |
| Fejzulahi Arbnor | FC Rapperswil-Jona |
| Ferreira Adriano | AC Rossoneri |
| Flühmann Noah | SC Cham |
| Fontana Jonathan | FC Baden 1897 |
| Fosso Ymefack Donfack Ryan | FC Vaduz |
| Frei Luka | SC Kriens |
| Gomis Samuel | Etoile Carouge FC |
| Gradaille Théo | FC Sion |
| Grossrieder Jonathan | FC Stade Nyonnais |
| Gubinelli Leonardo | SC Kriens |
| Hanke Mats | FC Baden 1897 |
| Hermann Julian | SC Kriens |
| Hoxha Rrezart | SC Kriens |
| Ivanov Kristijan | FC Bavois |
| Jakob Noah | BSC Young Boys |
| Kasai Yann-Aimé | FC Bosna NE |
| Kaufmann Valentin | FC Black Stars |
| Kissling Jahaim | FC Winterthur |
| Krasniqi Albin | FC St. Gallen 1879 |
| Kursner Romain | Etoile Carouge FC |
| Le Neün Sébastien | FC Amical Saint-Prex |
| Lovakovic Galvan | SC Brühl SG |
| Magnin Mathis | Etoile Carouge FC |
| Maksuti Miran | FC Besa Biel/Bienne |
| Males Darian | BSC Young Boys |
| Marcon Dario | FC Freienbach |
| Markaj Denis | FC Kosova |
| Maroufi Shilanabad Shaho | FC Suhr |
| Marque François | FC Concordia Basel |
| Miranda Santiago | AC Bellinzona |
| Montolio Genis | FC Wil 1900 |
| Moulin Sébastien | Neuchâtel Xamax |
| Mujic Deniz | FC Linth 04 |
| Mumenthaler Tobias | SV Muttenz |
| Neitzke Andre Luis | SC Brühl SG |
| Nushi Valentin | SC Kriens |
| Ramdani Rachid | FC La Tour/Le Pâquier |
| Sabotic Daris | Grasshopper Club Zürich |
| Santos Ismael | FC Biel-Bienne 1896 |
| Schällibaum Kenzo | FC Gossau |
| Schärer Yasha | FC Freienbach |
| Schweizer Yannick | FC St. Gallen 1879 |
| Seiler Stephan | AC Bellinzona |
| Sestito Luca | Servette FC |
| Sousa Joel | SC Cham |
| Stadler Dario | SC Brühl SG |
| Stefanovic David | FC Paradiso |
| Tanzillo Doriano | SC YF Juventus |
| Teixeira Rodrigues Rodrigues Julio | FC Tuggen |
| Titaro Demian | FC Tuggen |
| Traber Lars | FC Vaduz |
| Vishi Lirik | AC Bellinzona |
| Vogt Willy | FC Schaffhausen |
| Von Niederhäusern Nils | SC YF Juventus |
| Wiss Alain | SC Cham |
| Zulic Edmir | FC Bazenheid |